Nechte svůj byt rozkvést

Květiny byly vždy jedním z nejčastějších a nejprostších způsobů, jak vyzdobit a oživit byt. Nejen, že jsou krásné na pohled, ale také voní a zlepšují mikroklima ovzduší v interiéru. Různé druhy květin se hodí takřka do všech místností.

šeřík ve váze
Živé květiny

Živé květiny a další rostliny naplňují místnost energií, která vás bude nabíjet, když se budete cítit opravdu pod psa. Je třeba se o ně starat a dát je na vhodné místo. Než si tedy takovou květinu pořídíte, řekněte si, kolik jste ochotni věnovat času a energie pro její péči a zda místo, které jste pro ní vybraly je vhodné. Jestliže jste vášnivější pěstitel, můžete si pořídit třeba orchidej, která je velice krásný druh květiny a která nejen dobře vypadá, ale také voní lépe, než jakékoliv osvěžovače. Naopak pokud jste neustále pryč a na zalévání byste často zapomněli, je nejlepší volbou pořídit si některý z kaktusů nebo sukulentů. I u nich se můžete dočkat překvapivě krásných květů.

Pro příležitost oslavy nebo pokud k vám má dorazit návštěva, hodí se navíc koupit květiny řezané a umístit je do vázy. Paní květinářka sama poradí, jaké druhy květin se hodí pro danou příležitost nebo, pokud si troufáte, můžete si  uvázat vlastní kytice dle přání. Aby déle vydržely, dokupte k řezaným květinám i speciální přísadu, kterou přidáte do vody ve váze.


Suché květy

K výzdobě světnice na chalupě nebo ložnice orientované na severní stranu, ovšem i kamkoliv jinam, lze pořídit suché květiny ve formě různých svazků naaranžovaných například na podkladu upleteného z proutí. Tento druh výzdoby nevyžaduje zvláštní péči, jen sem tam zbavit prachu a pavučin. Suchým květům může vadit delší působení vlhka, které zapříčiní vznik plísní. Voňavé druhy sušených květin a bylinek se dají použít k provonění prádla do skříní, kam se pověsí nebo uloží navrch. Existují i vonné polštářky, které vyzdobí vaše postele a pomáhají klidnému spánku.
Šikovnější lidé si mohou květiny nasušit a naaranžovat samy, je to podobné jako zdobit vánoční věnec, jen místo šišek a jehličí komponujete kvítky, lístky a suché traviny.